Facebook twitter  Sisene E-autokooli
Sisukaart > KKK > Korduma kippuvad küsimused
Registreerimine
joon
joon
joon
trans
Juhiload
joon
joon
trans
Koolitused
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
trans
Meelelahutus
joon
joon
joon
trans
Teenused
joon
joon
joon
trans
trans
 

Korduma kippuvad küsimused

Õpilased meist?

Tere,
Sooviksin tänada sõiduõpetajat Jaanus Madissood, seoses sellega, et ta leidis minu jaoks aega sõidu harjutamiseks. Tänu harjutamistele sain sooritud Maanteeametis eksamid.
Suured tänud Jaanusele kui ka OÜ Autodõidule!
Kõike paremat!
Karoline

Tere.
Sain nüüd mina ka oma load kätte. Ei läinudki väga palju aega.
Sooviksin tänada teooriaõpetajat Marek Aasamäed. Tema loengutes oli tore käia. Oli tore istuda..juua kohvi ja kuulata loengut :)
Sooviksin veel tänada sõiduõpetajat Maksimi ja Mart Udusaart..kes tegid mulle sõidu kenasti selgeks.
Suur suur aitäh.
Kõike head soovides,
Margarita

Ma lihtsalt tahan teie autokooli kiita! Mul on ääretult hea meel, et otsustasin teie kasuks. Kvaliteet üle kvantiteedi! Olen küll oma lubade tegemisega poole peal, aga ma ei saaks rohkem rahul olla. Kõik sõiduõpetajad, kellega sõitnud olen siiamaani, on lihtsalt suurepärased. Siin kohal tooksin välja, Tanel Uibopuu, Mart Udusaare ja Andrus Autamme. Veel kiidaksin teie tundide broneerimise lahendust ja teie autokooli mugavust. Kõik asjad ühest kohast!
Igatahes soovitan mina teid kõigile, kes mult informatsiooni küsivad!
Jõudu ja jaksu teile, teete õiget asja!
Carolin

Aime Pallo väärib mitte ainult suurt tänu & kiitust vaid ka palgakõrgenust. Parim õpetaja - siiralt. Õpetas rahulikult ja vastavalt minu oskustele ja õppisin juurde, kuigi kordasin ka vana. 
Aitäh. Kindel sooritus :) !
Siret

Tere,
Tahaksin tagasisidet anda teie õpetaja kohta. Ma ei tea, kas seda tehakse, aga ma arvan, et peaks.
Andrus Arutamm on väga hea õpetaja. Ta on rahulik, vajadusel kriitiline, põhjalik ja tasakaalukas.
Olen teie õpetajatest veel ühe inimesega sõitnud ja need sõidud ei ole võrreldavad. Samuti ei ole ma teistes autokoolides kokku puutunud nii hea õpetajaga.
Tervitades
Pille

Tere,
Tahan tänada ühte teie töötajat (sõiduõpetajat), kes täna hommikul Sõpruse pst. Statoilis aitas mul rehve täis pumbata (olin ise üsna hädine seal).
Kahjuks ei tea nime, kuid palun võimalusel andke tänu edasi (heleda peaga meesterahvas).
Suur tänu ja tõeliselt meeldiv, et nii abivalmis ja tore inimene teie juures töötab!
Heade soovidega,
MARJA-TIINA
OÜ Autosõit kommentaar: Tegemist oli Ilmar Riiman´iga

Tere!
Osalesin algastme libedasõidu koolitusel. Tahan tänada OÜ Autosõit meeskonda, et koolitus oli läbi viidud korrektselt, sõbralikult ja asjalikult. Koolitus oli nii hea, et rahast ei olnud kahju, mida ma sellele pidin kulutama. Tänan ka Tanel Uibopuud, kes suutis mind oma rahulikkusega üllatada.
Parimat
Elen

Tahan tänada Teie kooli kiire ja kvaliteetse õpetuse eest. Erilised tänusõnad kuuluvad Tartu regiooni töötajatele: teooriaõpetajad Aleksandr Šlenduhhov ja Urmas Saupõld, sõiduõpetajad Üllar Kärt, Urmas Kisand ja Elmo Hainsalu. Samuti ei saa ma jätta tänamata Teie assistente Anna Luihkat ning Katrin Vaherit, kelle kiire ning vastutulelik tegevus soodustas minu juhilubade taotlemise protsessi kiirenemist. Tahaksin tänada ka libeda-, pimeda - ning esmaabikoolituse läbiviijaid, kuid nende nimesid ma kahjuks ei mäleta. Tänaseks oman ma ka juba juhtimisõigust.
Kõike kaunist jõuluajaks ja edasiseks!
Parimat soovides
Teet

Tere!
Tänan Teid väga, et võimaldasite mul sõita autoõpetaja Veronikaga.
Jäin väga rahule ja sooviksin, et kõik õpetajad oleksid temasugused ja loodan, et me kõik oleksime ka paremad.
Edu ja kõike head soovides,
Lugupidamisega,
Marika

Olen jätkuvalt OÜ Autosõit fänn, eriti kiidan oma õpetajat Andrus Musta Haapsalust - see polnud vaid autokool, see oli ka psühhoteraapia!
Edu teile kõigile!
Helen

Ise läbisin Teie libadasõidu ja „ökosõidu“ koolituse.
Ja kuulutage edasi, et olete parimad, sest seda Te olete.
Mul abikaasa käis teises firmas sama koolitus tegemas ja ütles, et oleks neid ise õpetanud.
Aitähh Teile,
Margus

Suur tänu Raigole eilse nii asjaliku koolituse eest. Nautisin seda täiega! Kuigi minu staaz "autojuhina" on üle 25 aasta ja eeldada võiks, et kõik ju selge, aga ma sain nii palju kasulikke näpunäiteid. Eriti meeldis, et kõik minupoolsed küsimused said asjalikud ja põhjendustega vastused.
Ilusat sõbrapäeva Teie kollektiiile
Tervitades
Maima

Autor: õpilane Liivi
Aitäh kogu OÜ Autosõit kollektiivile! Erilised tänud: Sergeile, Eduardile, Rainerile ja teooriaõpetajatele!
Liivi

Suur tänu Pärnu filiaali direktorile Verno Õigele toredate esimeste tundide eest - reklaamin ja soovitan siiralt ka teistele! Hästi ladusalt ja meeldejäävalt esitatud, kutsub kohe tagasi! Mujal Euroopas on palju igavam ja ôpilasega ei arvestata nii palju. Suunatuled Pärnusse! :-)
Siret

Огромное Вам спасибо за отличную работу!!!
Сейчас редко встретишь специалистов с подобным качество обслуживания.
Очень приятно было с Вами общаться.
Всего вам доброго!
Инга

Tere
Sai hiljuti mõne kuu jooksul oma vaba aega sisustatud Teie autokoolis. Olin lubade tegemist pikalt edasi lükanud ja suhtusin asjasse teatava eelarvamusega. Arvates, et see on üks kõva peavalu. Teie aga tõestasite vastupidist. Tänaseks on tulemus käes – nimelt sai ARK-is nii teooria- kui sõidueksam sooritatud ja seda veel esimese korraga.
Ülimalt suur tänu Mardile, kes tegi ära selle kõige suurema töö, õpetades mind sõitma sisuliselt nullist. Kõik see toimus väga asjakohaselt ja mõnusalt – ei mingit stressi. Sama suur tänu ka Ilmarile, kes veel paar korda vahetult enne ARK-i minekut „vastu näppe“ andis, et kõik ikka õnnestuks.
Edu Teile
Äsjane lubade omanik Heiki

Tere Autosõit!
Tahan tänada teid kõiki meeldiva koostöö eest, mis sel aastal tipnes minul kahel korral (nii C kui ka CE kategooria) ARK-i eksamite eduka sooritamisega.
Eriti soovin tänada teooria-õpetajat Eduardi, tänu kellele sain mõlemal korral ARK-s teooriaeksamid sooritatud esimesel katsel. Teisel korral lausa ilma ühegi veata :))
Samuti soovin eriti tänada sõiduõpetajaid Aleksandrit ja Eduardi. Hoolimata nende veidi erinevast lähenemisest ja stiilist olid mõlemad tasemel ja minuga piisavalt kannatlikud - tõestuseks edukalt, samuti esimesel katsel, sooritatud eksamid :)
Aitäh teile!
Loomulikult tänan ka kõiki teisi kelledega kokku puutusin või isegi ei puutunud (front- ja backoffice), sest ka ainult teie heale tööle suutsin olla eksamitel nii nii edukas.
Aitäh ka teile!
Samas soovin ka vabandada, kui mõnikord liigselt torisesin või kippusin koguni targutama, et kus saaksite paremad olla. Ju käib see õpilaseks olemise juurde…
Veelkord tänud ja kõike head teile kõigile.
Terv.
Ardo

добрый день,
Хотела бы выразить всем кто с нами занимался огромную благодарность, было очень интересно, положительно, поучительно. Мы с Анной остались в восторге, не хотелось уезжать! Владимиру, Сергею(могу ошибаться) и Максиму большое человеческое спасибо, талантливые педагоги.
Спасибо Вам! За точность информации, доброжелательность и профессионализм. :)
Lugupidamisega,
Renata

Lõppastmekoolituse õpilane Vladimir palus edasi öelda et Maksim on väga adekvaatne, tasakaalukas õpetaja.

Tere,
suur tänu härrale, kes sõitis Tartus 24.okt õhtul OÜ Autosõit autoga reg 715MNM.
Nimelt oli Ta nii suuremeelne ja vastas positiivselt minu abipalvele ning aitas auto pirni vahetada.
Palun tänage teda veel kord - SUUR, SUUR TÄNU!
Lugupidamisega
Ria

Olen jätkuvalt OÜ Autosõit fänn, eriti kiidan oma õpetajat Andrus Musta Haapsalust - see polnud vaid autokool, see oli ka psühhoteraapia!
Edu teile kõigile!
Helen

Ma pole küll kuidagi kitsi kiidu- ja tänusõnu valju häälega kuulutama, kuid ometi ei tee ma seda kunagi, kui selleks pole antud põhjust. Minu meelest väärib minu sõiduõpetaja Aime Pallo lihtsalt kahekordset honorari oma töö eest: õpetaja, kes kogu oma suhtumise, hinge, mõistuse ja südamega peaks tegema igast õpilasest hea ja liikluskultuuri kvaliteeti tõstva juhi. Soovitan siiralt igaühele - kui Aime headuse ja ka vajaliku karmuse kõrvale satub, muudab oma elu. Ka Teie, Henn Rebane, olete teinud samuti suurepärast tööd ja hoiate Autosõit OÜ mainet kõrgel. Head autod, väärt õpetajad ja igati ausalt ja hästi läbiviidud programm. Ka vahtralehed oskavad juhtida. Aitäh! Teie ise olete reklaamiks - kampaaniat polegi tarvis!
Parimate tervitustega Pärnust, Siret

Tere oü Autosõit Meeskond!
Soovin avaldada kiitust Teie autokooli sõiduõpetajale Maksim Demitsev- ile.
Suurepärane sõiduõpetaja, väga hea suhtleja, suutis alati autos hoida igas
olukorras meeldivad õhkkonda.
Inimesena väga sõbralik, lihtsalt seletas lahti autosõitu puudutavaid
asjaolusid.
Suur tänu Maksimile, väga meeldiv kogemus!
Kena päeva soovides,
Autokooli õpilane, Tõnis

Auto nimeks on mul KITT,
raadiost tuleb vana hitt.
Ma hirmuks olen Eesti maanteil,
see luuletus on tänuks teil.
See, mis õpetate, on täielik kuld.
Nüüd ma sõidan kui vana muld.
Autor: Robert

Tere,
Suurepärased uudised: olen juba nädal aega uhke juhilubade omanik!!
Juhhuu! Paras hetk teha üks võidutants!
Veel enne kui rõõmsalt tantsule asun tahan tänada autokooli võimaluse eest juba aastaid tagasi alanud õpinguid jätkata. Veel rohkem tahan tänada oma sõiduõpetajat Tauri Leholat, kes toetas mind kogu
õppeprotsessi: alates esimesest sõidutunnist kuni sõidueksami sooritamiseni "ARK"is.
Pean väga oluliseks enda jaoks järjepidevust sõidutundides, et tekiks rutiin ja kogemus. Minu sõiduõpetajal oli võimalus sõita minuga igal tema tööpäeval kaks sõidutundi järjest.
Lisaks sellele oli oluline konstruktiivne kriitika, mida õpetaja vajadusel jagas ja andis seeläbi võimaluse õppida ilma end halvasti tundmata, mis omakorda lisas enesekindlust järgnevateks tundideks.
(Tihti õpetajad arvavad, et läbi alandava suhtumise on võimalik õpilast, olenemata east, paremale tulemusele juhatada).
Suureks boonuseks õpingutel pean võimalust oma õpetaja juhendusel läbida nii pimeda- kui ka libedasõit.  Õpetaja tundis hästi juhendamisstiili vastavalt õpilase vajadusele ja vastuvõtlikkusele. Tema juhendusel edenesid harjutuse sooritused sujuvamalt ning efektiivsemalt.
Tänu Tauri juhendamisele piisas mul autokooli õpingute taasläbimiseks kõigest 23 sõidutundi, millest üks oli koolieksam.
"ARK"i eksamitele minnes oli kohutav närv sees, sest räägitakse sellest salapärasest asutusest ju uskumatuid lugusid. Tauri oskas ka sel juhul leida sobivaid juhendusi, et üritused õnnestuks. Ja õnnestusidki. Juba esimesel korral!!!
Suur tänu veel kord!
https://www.youtube.com/watch?v=_Ixk6kbK7N0
Parimat,
Signe
 

Kas oma autoga saab tulla lõppastme koolitusele?
Alates 01.08.11 on õpilastel võimalus läbida koolitus isikliku autoga, selleks tuleb enne koolituse algust teatada oma soovist. Säästliku sõidu läbimise eelduseks oma autoga on, et sõidukil on peal keskmise kütusekulu mõõdik, mida saab ka nullida. Talvel saab isikliku sõidukiga libedasõidu koolitust läbida ainult lamellrehvidega sõidukiga. Kui koolitatav osaleb koolitusel tema kasutuses oleva sõidukiga vastutab ta mistahes kahjulike tagajärgede eest, mis tulenevad koolitatava tegevusest või tegevusetusest seoses koolitusel osalemisega. Koolitatav kinnitab, et omab koolitusel kasutatava sõiduki kasutamise õigust, kasutatav sõiduk omab kehtivat tehnoülevaatust ja liikluskindlustust.
Oma sõidukiga koolituse läbimise erandiks on ka juhud, kui koolitatav kasutab tema tervislikule seisundile vastavaks kohandatud sõidukit.

Kas ma võin lõppastme koolituse läbida automaatkäigukastiga sõidukiga, kui mul on "tavalised" juhiload?
Jah, lõppastme koolituse võib läbida ka automaatkäigukastiga autoga ning hiljem ARK-s juhilubasid vahetades lubadele mingit märget ei tehta ehk säilib õigus edaspidi sõita ka manuaalkäigukastiga sõidukiga.

Kas koolituse eest on võimalik tasuda osamaksetena? Kui on, siis milliste summade kaupa ja millise aja jooksul pean tasuma?
On küll võimalik, kui koolitusele registreerudes on valik „Esimene osamakse“. Kui olete registreerudes tasunud esimese osamakse, siis ülejäänud koolituspaketi summa saate tasuda vastavalt sellele, kui tihti ja millal käite õppesõite tegemas. Esimese osamakse tasudes olete kindlasti katnud teooriakursuse tasu ning sõite alustades peate jälgima seda, et enne sõitma minekut oleks vähemalt planeeritud sõidutundide ulatuses ettemaks tehtud.

Mida tähendab, kui läbin õppe siduripedaalita (automaatkastiga) autol, kas saan tulevikus iga autoga sõita?
Läbides koolituse ja sooritades sõidueksami automaatkäigukastiga sõidukiga (ametlikus keeles siduripedaalita autol), tehakse juhilubadele vastav märge ja edaspidi ei tohi antud juht juhtida manuaalkäigukastiga autot.

Ma ei ole kunagi autoga sõitnud ja kardan liiklusesse minna? Kui kaua pean enne linnasõitu platsil harjutama?
Platsisõitu näeb õppekava ette minimaalselt 2 sõidutundi. Juhul, kui selle ajaga ei omandata autojuhtimise esmaseid võtteid, saab sõitu õppeväljakul jätkata niikaua, kui see on vajalik.

Mis juhtub, kui õppesõidu ajal juhtub liiklusõnnetus? Kes korvab kahjud?
Õnneks satuvad õppeautod oma süül õnnetusse harva, sest "roolis" on ikkagi kaks juhti. Kui liiklusõnnetuses tekitatakse kahju, siis kahju saajale korvab selle liikluskindlustus, kui viga saab õppeauto, siis selle korvab kaskokindlustus.

Kui palju maksab lisa-sõidutund?
Lisasõidutund maksab samapalju, kui tavasõitki. Kuna linnades võivad sõiduhinnad pisut erineda, siis täpselt näed oma sõidutunni hinda e-autokoolis või saad küsida vastava linna õppeklassist.

Kui mul on B-kategooria juhiluba olemas, kas saab siis lihtsamalt omandada A-kategooria?
Kui B-kategooria juhiluba on olemas, siis on A-kategooria kursus tunduvalt lühem. Täpsemalt saab selle kohta lugeda leheküljelt A-kategooria täiendõpe.

Kas oma mootorrattaga saab tulla koolitusele?
Ei saa, kuna mootorratas peab vastama õppesõidukile kehtestatud nõuetele ja olema läbinud vastava tehnoülevaatuse.

A-kategooriaid on mitu, millise peaksin valima?
Selgituse, millise kategooriat peaksite valima leiate leheküljelt A-kategooria algõpe või B-kategooria juhilubade olemasolul A-kategooria täiendõpe.

Kuidas saab ennast koolitusele registreerida?
Koolitusele saab registreerida interneti teel valides REGISTREERIMINE ning seal sobiv linn ja koolitus, mida soovite läbida. Sobiva kursuse juures asuva lingi EDASI kaudu sisestate oma andmed. Registreerumine toimub ainult koos ülekande sooritamisega interneti pangas. Õppeklassides saate registreeruda üle Eesti koos esimese osamakse tasumisega või tasumisega kogu koolituse eest.

Kust alustatakse algastme õppesõite?
Esimesed sõidutunnid toimuvad õppeväljakul, linnasõidud aga õpetajaga kokkulepitud alguspunktides. Tallinnas on väljakujunenud õppesõitude alguskohad Kadriorus, Mustamäel, Nõmmel ja Kristiines.

Kuidas näeb välja algastme koolituse e-õpe?
Vahe tavaõppega seisneb ainult selles, et teooriakursus läbitakse õpilasele sobival ajal internetis. Täpsemalt saate lugeda e-õppe kohta meie leheküljel e-autokool.

Kuidas on võimalik Männiku libedarajale saada lõppastme koolitusel osalejatel?
Üldreeglina on tegemist juhtidega, kes igapäevaselt kasutavad sõidukit ja nad tulevad kohale ise. Kui aga ise kohalesõitmise võimalus puudub, tuleb sellest teatada koolitajale, teile antakse telefoni number ja saate ise kokku leppida mis kell võetakse Teid koolituse päeval peale Männiku busside lõpppeatuse lähedalt välikohviku "Männiku Kann" juurest. Männiku lõpppeatusesse viivad bussid nr 5 ja 33. Männiku peatusest tuleb minna umbes 150 meetrit edasi välikohviku "Männiku Kann" juurde.

Kuidas näeb välja lõppastme koolitus?
Lõppastme koolitus koosneb kolmest osast: teooriakursus, libedasõit ja säästliku sõidu treening. Täpsemalt saate lugeda lõppastme koolituse kohta meie kodulehe leheküljelt B-kategooria lõppaste.

Mis endast kujutab lõppastme koolituse e-õpe variant?
Koolitus on põhimõttelisel sama, mis tavaõppeski, kuid teooriakursuse kaks õppetundi tuleb enne libedasõidule tulekut läbida iseseisvalt e-õppe keskkonnas ning üks loeng tuleb kuulata ka klassis. Täpsamalt saate lugeda leheküljelt B-kategooria lõppaste e-õppena

Kus asub libedarada?
Tallinna liberada asub Männikul ( vaata kaarti ) , Tartu liberada Raadi endisel lennuväljal ( vaata kaarti )  ja Aseris ( vaata kaarti ).

Millal on võimalik teooriaeksamit sooritada?
Teooriaeksamit saab sooritada õppekava läbimise järgselt, kui õppekava on täies mahus täidetud. Eksamite sooritamise ajad on erinevates õppeklassides veidi erinevad. Täpsed eksamite sooritamise ajad leiate meie kodulehelt "Kontakt" all valides vastava linna. Telefoni teel saate infot helistades vastava linna õppeklassi.

Mida teha, kui mul on kadunud autokooli tunnistus (Mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistus)? 
Kui tunnistus on kadunud, siis saame väljastada duplikaadi (10 €). Autokooli tunnistust läheb vaja peale lõppastmekoolituse läbimist lõplikuks vormistamiseks.

 

Vaata ka vastuseid liikluskoolituse alastele küsimustele nõuandekeskuses vastused.ee
 

 

© Autosõit OÜ 2010 e-post: info [at] autosoit.ee a/a EE402200221018573861

     


 
^
Üles