Facebook twitter  Sisene E-autokooli
Sisukaart > Lastele ja noortele > Mopeedijuhi koolitus
Registreerimine
joon
joon
joon
trans
Juhiload
joon
joon
trans
Koolitused
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
trans
Meelelahutus
joon
joon
joon
trans
Teenused
joon
joon
joon
trans
trans
 

 

Mopeedijuhi koolitus

Kellel on vaja läbida mopeedi juhilubade koolitus ja kui vanalt saab koolitusel osaleda?

Koolitus on vaja läbida,

  • kui Teie vanus on 14 – 15 aastat,

  • kui Teie vanus on 16 aastat ja enam ning Te ei oma kõrgema ( A1,A2, A, B, C või D) kategooria juhtimisõigust.

Viimas punkti juures on tegemist ka ühe erandiga - kui Teie vanus oli 1. juuli 2011.a. 18 või enam, ei pea te mopeediga sõitmiseks juhiluba omama. See ei tähenda seda, et Teid koolitusele ei võeta ja soovi korral juhiluba ei väljastata.

Koolitusele saab registreerida 14 aasta vanuselt. 14-18 aastasel osalejal peab olema koolituslepingul vanema või eestkostja nõusolekut kinnitav allkiri.

Millist sõidukit loetakse mopeediks?

Vastavalt liiklusseadusele on mopeed kahe-, kolme- või neljarattaline mootorsõiduk, mille tühimass ei ületa 425 kg ja liikumiskiirus ei ole suurem kui 45 km/h. 

Täpsustatud on mõistet järgnevalt:

  • kaherattalise mopeedi sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm³,
  • kolme- ja neljarattalise mopeedi sädesüütega sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm³,
  • kahe- ja kolmerattalise mopeedi sisepõlemismootori kasulik võimsus või elektrimootori suurim püsi-mimivõimsus ei ületa 4 kW,
  • neljarattalisel mopeedil  sisepõlemismootori kasulik võimsus või elektrimootori suurim püsi-mimivõimsus ei ületa 6 kW.

Millest koosneb koolitus?

Koolitus koosneb 13 tunnist teooriast ning 8 tunnist sõidupraktikast, kusjuures koolitusele tulijal peaks olema selge mitmerattalise mopeediga ta sõitma soovib hakata. Kaherattalise mopeedi korral toimub õppesõit autokoolis ja eksam Maanteeametis kaherattalisel mopeedil. Kui on soov sõita kolme- või neljarattalise mopeediga siis õppesõit ja eksam Maanteeametis neljarattalise mopeediga. Sõidupraktikal läbitavad harjutused on erinevad ning ka juhiloale tuleb peale märge, millise mopeediga sõita võib.

Lubatud kaherattaline mopeed - märge 79.01.

Kolme- või neljarattaline mopeed - märge 79.02.

Kui AM - kategooria omandatakse esmaõppena, siis tuleb läbida ka mootorsõidukijuhi 16 tunnine esmaabikoolitus.

Tutvu meie õppekavaga.

Kuidas koolitus toimub ja millised on teemad?

Teoreetiline õpe toimub meie e-õppekeskkonnas ja selle läbimiseks on vajalik interneti kasutamise võimalus. Meie e-õppe koolitus on täpselt samasugune nagu klassiõppe tund, erinevus ainult selles, et ei ole vahetut kontakti õpetajaga. Eeliseks on see, et tundi saab läbida mitu korda, on tagasi kerimise võimalus ning saab tegelda õppimisega täpselt Teile sobival ajal. Kursuse teoreetiline osa koosneb 13-st loengust ja kontrolltestidest iga loengu järel ning lõppeb eksamiga koolitaja juures.

 Kes väljastab juhiloa?

Koolituse läbinu ja nii teooria-, kui sõidueksami sooritanu saab meilt tunnistuse. Väljastatav tunnistus ei anna õigust mopeedi juhtida, kuid on juhiloa taotlemisel Maanteeameti liiklusregistris tõendiks koolituse läbimise kohta. Juhiloa väljastab Maanteeamet pärast eksamite sooritamist.

Registreeru koolitusele

 

© Autosõit OÜ 2010 e-post: info [at] autosoit.ee a/a EE402200221018573861

     


 
^
Üles