Kas oma autoga saab tulla lõppastme koolitusele?
Alates 01.08.11 on õpilastel võimalus läbida koolitus isikliku autoga, selleks tuleb enne koolituse algust teatada oma soovist. Säästliku sõidu läbimise eelduseks oma autoga on, et sõidukil on peal keskmise kütusekulu mõõdik, mida saab ka nullida. Talvel saab isikliku sõidukiga libedasõidu koolitust läbida ainult lamellrehvidega sõidukiga. Kui koolitatav osaleb koolitusel tema kasutuses oleva sõidukiga vastutab ta mistahes kahjulike tagajärgede eest, mis tulenevad koolitatava tegevusest või tegevusetusest seoses koolitusel osalemisega. Koolitatav kinnitab, et omab koolitusel kasutatava sõiduki kasutamise õigust, kasutatav sõiduk omab kehtivat tehnoülevaatust ja liikluskindlustust.
Oma sõidukiga koolituse läbimise erandiks on ka juhud, kui koolitatav kasutab tema tervislikule seisundile vastavaks kohandatud sõidukit.
Oma sõidukiga koolituse läbimise erandiks on ka juhud, kui koolitatav kasutab tema tervislikule seisundile vastavaks kohandatud sõidukit.
Kas ma võin lõppastme koolituse läbida automaatkäigukastiga sõidukiga, kui mul on ``tavalised`` juhiload?
Jah, lõppastme koolituse võib läbida ka automaatkäigukastiga autoga ning hiljem Transpordiametis juhilubasid vahetades lubadele mingit märget ei tehta seega säilib õigus edaspidi sõita ka manuaalkäigukastiga sõidukiga.
Kas koolituse eest on võimalik tasuda osamaksetena? Kui on, siis milliste summade kaupa ja millise aja jooksul pean tasuma?
On küll võimalik, kui koolitusele registreerudes on valik „Esimene osamakse“. Kui olete registreerudes tasunud esimese osamakse, siis ülejäänud koolituspaketi summa saate tasuda vastavalt sellele, kui tihti ja millal käite õppesõite tegemas. Sõite broneerides peate jälgima, et enne broneeringut tehes oleks piisavalt vaba raha “rahakotis”
Mida tähendab, kui läbin õppe siduripedaalita (automaatkastiga) autol, kas saan tulevikus iga autoga sõita?
Läbides koolituse ja sooritades sõidueksami automaatkäigukastiga sõidukiga (ametlikus keeles siduripedaalita autol), tehakse juhilubadele vastav märge ja edaspidi ei tohi antud juht juhtida manuaalkäigukastiga autot.
Ma ei ole kunagi autoga sõitnud ja kardan liiklusesse minna? Kui kaua pean enne linnasõitu platsil harjutama?
Platsisõitu näeb õppekava ette minimaalselt 2 sõidutundi. Juhul, kui selle ajaga ei omandata autojuhtimise esmaseid võtteid, saab sõitu õppeväljakul jätkata niikaua, kui see on vajalik.
Mis juhtub, kui õppesõidu ajal juhtub liiklusõnnetus? Kes korvab kahjud?
Õnneks satuvad õppeautod oma süül õnnetusse harva, sest “roolis” on ikkagi kaks juhti. Kui liiklusõnnetuses tekitatakse kahju, siis kahju saajale korvab selle liikluskindlustus, kui viga saab õppeauto, siis selle korvab kaskokindlustus.
Kui palju maksab lisa sõidutund?
Lisasõidutundide hinnad on leitavad siit.
Kui mul on B-kategooria juhiluba olemas, kas saab siis lihtsamalt omandada A-kategooria?
Kui B-kategooria juhiluba on olemas, siis on A-kategooria koolitus tunduvalt lühem. Täpsemalt saab selle kohta lugeda leheküljelt A-kategooria täiendõpe.
Kas oma mootorrattaga saab tulla koolitusele?
Ei saa, kuna mootorratas peab vastama õppesõidukile kehtestatud nõuetele ja olema läbinud vastava tehnoülevaatuse.
A-kategooriaid on mitu, millise peaksin valima?
Selgituse, millise kategooriat peaksite valima leiate leheküljelt A-kategooria algõpe või B-kategooria juhilubade olemasolul A-kategooria täiendõpe.
Kuidas saab ennast koolitusele registreerida?
Koolitusele saab registreerida interneti teel valides Ajakava ja hinnad ning seal sobiv linn ja koolitus, mida soovite läbida. Sobiva koolituse juures asuva lingi EDASI kaudu sisestate oma andmed. Registreerumine toimub ainult koos ülekande sooritamisega interneti pangas. Õppeklassides saate registreeruda üle Eesti.
Kust alustatakse algastme õppesõite?
Esimesed sõidutunnid toimuvad meie õppeväljakutel, linnasõidud aga õpetajaga kokkulepitud alguspunktides. Tallinnas on väljakujunenud õppesõitude alguskohad Kadriorus, Mustamäel, Nõmmel ja Kristiines. Teistes linnades alustame õppesõitudega üldreeglina kooli juurest.
Kuidas näeb välja algastme koolituse e-õpe?
Vahe tavaõppega seisneb ainult selles, et teooriakursus läbitakse õpilasele sobival ajal internetis. Täpsemalt saate lugeda e-õppe kohta meie leheküljel e-autokool.
Kuidas on võimalik Männiku libedarajale saada lõppastme koolitusel osalejatel?
Üldreeglina on tegemist juhtidega, kes igapäevaselt kasutavad sõidukit ja nad tulevad kohale ise. Kui aga ise kohale sõitmise võimalus puudub, tuleb sellest teatada koolitajale. Teile antakse telefoni number ja saate ise kokku leppida, mis kell võetakse Teid koolituse päeval peale Männiku Alexela tanklast (Kauge tn. 2, Tallinn – Männiku busside nr. 5 ja 33 Kauge bussipeatuse juures – Asukoht kaardil: https://bit.ly/35ABTl9).
Kuidas näeb välja lõppastme koolitus?
Lõppastme koolitus koosneb kolmest osast: teooriakursus, libedasõit ja säästliku sõidu treening. Täpsemalt saate lugeda lõppastme koolituse kohta meie kodulehe leheküljelt B-kategooria lõppaste.
Mis endast kujutab lõppastme koolituse e-õpe variant?
Koolitus on põhimõttelisel sama, mis tavaõppeski, kuid teooriakursuse kaks õppetundi tuleb enne libedasõidule tulekut läbida iseseisvalt e-õppe keskkonnas ning üks loeng tuleb kuulata ka klassis.
Kus asub libedarada?
Tallinna liberada asub Männikul, Tartu liberada Raadi endisel lennuväljal ja Aseris.